KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 3876443
*
nr 387 6443
Pastell
Sign Richter, 1856, Madonnan med barnet, 64x53
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita jungfru maria madonnan med barnet pastell religöst motiv vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24
*
Pastell
nr 387 6443
Pastell
Sign Richter, 1856, Madonnan med barnet, 64x53
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2005 |
- Budhistorik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita jungfru maria madonnan med barnet pastell religöst motiv vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:24